Date | Opponent | Time | Score | Links |
---|---|---|---|---|
February | ||||
Wed. 10 | vs. Kings Ridge | 6:30 PM | W, 12-7 |
|
Fri. 12 | vs. Creekview | 7:55 PM | W, 13-6 |
|
vs. Creekview | 5:55 PM | W, 11-5 |
|
|
Thu. 18 | at West Forsyth | 7:55 PM | L, 11-6 |
|
at West Forsyth | 5:55 PM | W, 8-7 |
|
|
Tue. 23 | vs. Walton | 7:55 PM | W, 8-7 |
|
vs. Walton | 5:55 PM | W, 9-5 |
|
|
Fri. 26 | vs. South Forsyth | 7:55 PM | W, 11-4 |
|
vs. South Forsyth | 5:55 PM | W, 12-2 |
|
|
March | ||||
Mon. 1 | at Riverwood * ^ | 6:30 PM | W, 18-2 |
|
Thu. 4 | vs. Alpharetta-CANCELLED * ^ | 7:55 PM |
|
|
Moved to Apr. 16 | ||||
vs. Alpharetta-CANCELLED * ^ | 5:55 PM |
|
||
Fri. 5 | at Blessed Trinity | 7:30 PM | L, 9-3 |
|
at Blessed Trinity | 5:30 PM | L, 5-3 |
|
|
Sat. 6 | vs. Riverwood | 12:00 PM | W, 11-0 |
|
Tue. 9 | at Roswell * ^ | 7:55 PM | L, 13-10 |
|
at Roswell * ^ | 5:55 PM | L, 15-8 |
|
|
Mon. 15 | at Mill Creek | 5:30 PM | L, 11-5 |
|
Fri. 19 | at Dunwoody-CANCELLED * ^ | 7:30 PM |
|
|
Moved to Apr. 23 | ||||
at Dunwoody-CANCELLED * ^ | 5:30 PM |
|
||
Moved to Apr. 23 | ||||
Mon. 22 | at Allatoona | 7:30 PM | L, 8-2 |
|
at Allatoona | 5:30 PM | T, 10-10 |
|
|
Tue. 23 | vs. River Ridge | 6:00 PM | W, 15-4 |
|
Fri. 26 | at Johns Creek | 7:45 PM | L, 17-5 |
|
at Johns Creek | 5:55 PM | W, 10-6 |
|
|
April | ||||
Thu. 1 | at North Atlanta * ^ | 7:55 PM | W, 9-1 |
|
at North Atlanta * ^ | 5:55 PM |
|
||
Thu. 15 | at Riverwood-CANCELLED * ^ | 7:45 PM |
|
|
at Riverwood | 5:45 PM |
|
||
Fri. 16 | vs. Alpharetta * ^ | 6:00 PM | W, 8-3 |
|
Rescheduled from Mar. 4 | ||||
Tue. 20 | vs. Milton * ^ | 7:55 PM | L, 7-5 |
|
vs. Milton * ^ | 5:55 PM | W, 10-9 |
|
|
Fri. 23 | vs. Dunwoody * ^ | 7:55 PM | W, 12-5 |
|
Rescheduled from Mar. 19 | ||||
vs. Dunwoody * ^ | 5:55 PM | W, 12-2 |
|
|
Rescheduled from Mar. 19 | ||||
Thu. 29 | at State Tournament-Hillgrove % | 7:00 PM | W, 10-8 |
|
1st Round | ||||
May | ||||
Mon. 3 | at State Tournament-Johns Creek % | 7:00 PM | L, 10-5 |
|
2nd Round | ||||
February | ||||
Thu. 3 | vs. Johns Creek # | 6:00 PM |
|
|
Scrimmage | ||||
Mon. 7 | vs. Centennial | 7:30 PM | L, 12-8 |
|
vs. Centennial | 6:00 PM | W, 8-4 |
|
|
Thu. 10 | vs. Mill Creek | 7:30 PM | L, 9-8 |
|
vs. Mill Creek | 5:30 PM | W, 8-5 |
|
|
Thu. 17 | at West Forsyth | 7:30 PM | W, 11-7 |
|
at West Forsyth-CANCELLED | 5:30 PM |
|
||
Sat. 19 | at Lambert | 1:00 PM | L, 10-2 |
|
at Lambert | 11:00 AM | L, 11-4 |
|
|
Fri. 25 | at South Forsyth | 7:30 PM | L, 7-6 |
|
at South Forsyth | 5:30 PM | W, 8-4 |
|
|
March | ||||
Tue. 1 | at Lovett | 7:30 PM | L, 10-7 |
|
at Lovett | 5:30 PM | W, 8-6 |
|
|
Fri. 4 | vs. King of Spring Tournament @ Durham, NC |
|
||
Mon. 7 | vs. Allatoona | 7:30 PM | L, 11-10 |
|
vs. Allatoona | 5:30 PM | W, 8-5 |
|
|
Fri. 11 | vs. Blessed Trinity | 7:30 PM | L, 15-7 |
|
vs. Blessed Trinity | 5:30 PM | W, 9-6 |
|
|
Tue. 15 | at Buford | 7:30 PM | L, 10-3 |
|
at Buford | 5:30 PM | W, 10-4 |
|
|
Tue. 22 | at Dunwoody * ^ | 7:30 PM | W, 13-4 | |
at Dunwoody * ^ | 5:30 PM | W, 11-1 | ||
Sat. 26 | vs. Westminster @ Summer Field | 12:30 PM | W, 10-5 |
|
vs. Westminster @ Summer Field | 10:00 AM | W, 9-7 |
|
|
Mon. 28 | vs. North Atlanta * ^ | 7:30 PM | W, 15-3 |
|
Senior Night | ||||
vs. North Atlanta * ^ | 5:30 PM | W, 12-0 |
|
|
Thu. 31 | at Alpharetta * ^ | 7:30 PM | W, 9-7 |
|
at Alpharetta-CANCELLED * ^ | 5:30 PM |
|
||
April | ||||
Tue. 12 | vs. Roswell * ^ | 7:30 PM | W, 12-11 | |
vs. Roswell-CANCELLED * ^ | 5:30 PM |
|
||
Thu. 14 | at Denmark | 7:30 PM | W, 8-5 |
|
at Denmark | 5:30 PM | W, 13-1 |
|
|
Fri. 22 | at Milton * ^ | 7:30 PM | W, 11-4 |
|
at Milton * ^ | 5:30 PM | T, 7-7 |
|
|
Wed. 27 | vs. State Playoffs Round 1-Campbell % | 7:00 PM | W, 16-3 |
|
May | ||||
Tue. 3 | vs. State Playoffs Round 2-Creekview % | 6:00 PM | W, 11-3 |
|
Thu. 5 | vs. State Playoffs Round 3-North Paulding % | 7:30 PM | L, 9-6 |
|
Elite 8 | ||||
February | ||||
Sat. 4 | at Kings Ridge |
|
||
Scrimmage | ||||
Tue. 7 | at North Atlanta | 7:45 PM | W, 16-2 |
|
at North Atlanta | 6:00 PM | W, 12-1 |
|
|
Sat. 11 | at Allatoona | 12:00 PM | W, 12-11 |
|
at Allatoona | 10:00 AM | W, 14-13 |
|
|
Mon. 13 | at Mill Creek | 7:30 PM | W, 14-10 |
|
at Mill Creek | 6:00 PM | W, 8-5 |
|
|
Sat. 18 | at Lovett | 4:00 PM | W, 12-9 |
|
at Lovett | 2:00 PM | W, 8-3 |
|
|
Wed. 22 | vs. Buford | 7:30 PM | L, 13-6 |
|
vs. Buford | 6:00 PM | W, 12-8 |
|
|
Tue. 28 | vs. Lambert | 7:45 PM | L, 6-4 |
|
vs. Lambert | 6:00 PM | L, 4-3 |
|
|
March | ||||
Fri. 3 | vs. Flagler Palm Coast (FL) @ Palm Coast, FL | 7:30 PM | W, 18-7 |
|
Sat. 4 | vs. Bolles (FL) @ Jacksonville, FL | 11:00 AM | L, 24-11 |
|
Tue. 7 | at Chattahoochee * ^ | 6:00 PM | W, 17-3 |
|
Thu. 9 | vs. Alpharetta | 7:45 PM | L, 9-8 |
|
vs. Alpharetta | 6:00 PM | W, 9-3 |
|
|
Wed. 15 | at Blessed Trinity | 7:45 PM | L, 9-4 |
|
at Blessed Trinity | 6:00 PM | W, 9-5 |
|
|
Thu. 16 | at Roswell | 6:00 PM | L, 9-6 |
|
Tue. 21 | at Pope | 7:45 PM | L, 10-9 |
|
at Pope | 6:00 PM | W, 9-4 |
|
|
Thu. 23 | at Johns Creek * ^ | 7:45 PM | W, 16-7 |
|
Mon. 27 | at Centennial * ^ | 7:45 PM | L, 12-8 |
|
Fri. 31 | vs. Westminster | 6:00 PM | L, 11-7 |
|
April | ||||
Tue. 11 | vs. West Forsyth | 7:45 PM | L, 11-9 |
|
vs. West Forsyth | 6:00 PM |
|
||
Tue. 18 | at Roswell | 6:00 PM | W, 13-12 |
|
Fri. 21 | vs. Milton | 7:45 PM | W, 10-7 |
|
Tue. 25 | at GACS % | 6:00 PM | W, 11-5 |
|
1st Round State Championship | ||||
Fri. 28 | at Richmond Hill % | 7:00 PM | W, 16-3 |
|
Round 2 State Playoffs | ||||
May | ||||
Wed. 3 | at Lassiter % | 8:00 PM | W, 11-1 |
|
3rd Round State Playoffs | ||||
Wed. 10 | at Roswell % | 7:30 PM |
|
|
4th Round - State Playoffs | ||||
February | ||||
Thu. 8 | at Cambridge | 6:30 PM | L, 10-7 |
|
Mon. 12 | vs. Mill Creek | W, 14-11 |
|
|
vs. Mill Creek |
|
|||
Thu. 15 | vs. Chattahoochee * ^ | 7:00 PM | W, 12-6 |
|
vs. Chattahoochee * ^ | 5:30 PM |
|
||
Wed. 21 | at Cambridge | W, 7-6 |
|
|
at Lambert |
|
|||
Fri. 23 | at Cambridge | L, 13-10 |
|
|
at South Forsyth |
|
|||
Mon. 26 | vs. Woodward | 7:30 PM | W, 13-10 |
|
vs. Woodward | 5:55 PM |
|
||
Wed. 28 | vs. Pope | 6:00 PM | W, 11-9 |
|
March | ||||
Mon. 4 | vs. Blessed Trinity | 7:30 PM | L, 15-10 |
|
vs. Blessed Trinity | 5:30 PM |
|
||
Thu. 7 | at Cambridge | L, 10-7 |
|
|
at Alpharetta |
|
|||
Tue. 12 | vs. Allatoona | 7:30 PM | L, 10-4 |
|
vs. Allatoona | 5:30 PM |
|
||
Thu. 14 | at Cambridge | 7:00 PM | L, 8-6 |
|
at Harrison | 5:30 PM |
|
||
Fri. 15 | vs. McCallie | W, 9-8 |
|
|
Wed. 20 | vs. Centennial * ^ |
|
||
vs. Lambert |
|
|||
Thu. 21 | vs. Roswell |
|
||
Mon. 25 | vs. Johns Creek | 7:30 PM |
|
|
vs. Johns Creek | 5:30 PM |
|
||
Thu. 28 | at Buford | 7:30 PM |
|
|
at Buford | 5:30 PM |
|
||
April | ||||
Wed. 10 | at Roswell | 6:30 PM |
|
|
Fri. 12 | at Milton | 8:00 PM |
|
|
Tue. 16 | at West | 6:00 PM |
|
|
Thu. 18 | vs. Starr's Mill | 6:30 PM |
|